ראשי » למה בכלל צריך לעשות מיתוג לעסק?

למה בכלל צריך לעשות מיתוג לעסק?

קיימים עסקים רבים בארץ ובעולם שמתחילים את הפעילות העסקית שלהם באופן חובבני ללא מיתוג ולעיתים גם ללא לוגו. במאמר הבא נסביר מה זה מיתוג ולמה חשוב לעשות מיתוג לעסק בהקדם האפשרי על מנת לאפשר לעסק להצליח הרבה יותר.

למה צריך מיתוג עסקי?

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

מה זה מיתוג?

שאלה שעולה הרבה פעמים היא מה זה מיתוג לעסק. מיתוג הוא בדרך כלל תהליך ראשוני שבו לאחר בחירת שם העסק יוצרים את כל האלמנטים הגרפיים של העסק. אז לצורך הדוגמא כאשר יוצרים מיתוג לעסק מתחילים את התהליך של המיתוג באמצעות עיצוב לוגו.

לאחר שמסיימים את עיצוב הלוגו יוצרים את אלמנטים הגרפיים האחרים כמו: עיצוב ניירת מכתבים, עיצוב מעטפה, חתימה למייל, עיצוב באנרים לפייסבוק, בניית אתר, כרטיסי ביקור וכו'… קיים סוג נוסף של מיתוג שבדרך כלל ניתן לראות כאשר יוצרים מיתוג לחברות גדולות ושם מקדישים יותר מחשבה לכל תהליך המיתוג ולבניית האסטרטגיה של העסק. לעיתים גם החברה הממתגת היא זאת שתחשוב על שם העסק ותדאג לעשות מחקר מתחרים ופעולות נוספות שיעזרו להגדיל את הסיכוי לכך שהמותג יהיה אפקטיבי עבור הלקוח הפוטנציאלי.

למה צריך לעשות מיתוג לעסק?

https://www.bannerdesign.co.il/לאחר שהבנו מה זה מיתוג הגיע הזמן להבין למה המיתוג כל כך חשוב. בתור התחלה מיתוג עסקי הוא תהליך שיאפשר לנו להגדיר את הזהות של העסק. מיתוג נכון ואפקטיבי לעיתים גם יעזור ללקוח הפוטנציאלי להבין במבט אחד על הלוגו של העסק שהוא הגיע למקום הנכון.

כאשר אתם יוצרים מיתוג אז אתם הופכים את ההתנהלות שלכם ליותר מקצועית וככל שאתם עובדים מול עסקים גדולים יותר תדמית העסק תהפוך ליותר משמעותית בעיני הלקוחות. כמה פעמים קרה לכם שפניתם לחברה מסוימת ומעבר לנציג שמדבר אתכם בטלפון לא היה להם כלום, אפילו לא לוגו. האם זה נתפס בעינכם כעסק רציני או כעסק לא רציני?

כמה פעמים קרה לכם שניסתם לעשות חיפוש לשם של החברה בגוגל ולא הצלחתם למצוא את העסק ומידע עליו? האם עצם זה שלעסק לא היה אתר זה שיפר את הדעה שלכם על העסק או שהפך אותו לשלילית?

ובואו נסתכל גם על הצד השני. קרה לכם שהזמנתם מוצר מסוים מחנות וקיבלת את המוצר באריזה ובאופן ממותג עם הלוגו של העסק. האם אתם חושבים שזה מסייע לתדמית של העסק? התשובה היא כן וככל שהעסק שלכם מציע מוצרים במחירים יותר גבוהים כדאי להשקיע יותר בבניית המותג.

ודוגמא אחת ואחרונה לסיום. בואו וניקח את אדידס, האם אתם חושבים שהסחורה של אדידס היא באיכות גבוהה? סביר להניח שהאיכות של מרבית המוצרים היא בינונית ועדיין למה חולצת טישרט פשוטה עם הלוגו של אדידס עולה 150 ש"ח בזמן שאפשר לרכוש חולצה באיכות גבוהה יותר ובפחות מחצי מחיר? התשובה היא בגלל המותג שהם בנו במשך השנים.

מאמר זה נכתב על ידי Banner Design המומחים לעיצוב באנרים. כנסו לאתר שלנו וצפו בשירותים שיש לנו להציע בתחומים של מיתוג, עיצוב גרפי ובניית אתרים:

https://www.bannerdesign.co.il/

כלי נגישות