ראשי » מחיר בניית אתרים – כמה זה עולה לעסק חדש?

מחיר בניית אתרים – כמה זה עולה לעסק חדש?

כל עסק ביום, קטן וגדול כאחד, נדרש להצטייד באתר אינטרנט בעל מראה מזמין, אשר עובד בצורה חלקה, מהירה, ובעל נוחות לשימוש הלקוחות. מדובר בהוצאה משתלמת עבור העסק, אשר משתנה כתלות במגוון גורמים. במאמר הבא, נתייחס למגוון העלויות של בניית אתר לעסק ונענה על השאלה החשובה ביותר – כמה זה יעלה חדש/מתחיל?

מחיר בניית אתרים - כמה זה עולה לעסק חדש

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

מחירון בניית אתרים

עלות של בניית אתר אינטרנט לבית עסק תלויה במגוון גורמים, ותלויה בדרישותיו של בעל העסק, בצרכים שלו, ובתקציב המקסימלי שהוא מוכן להשקיע בכך.

בניית אתר תדמית עבור עסק קטן נעה בטווח מחירים של 2,000-5,000 ₪, בעוד שבניית אתר תדמית עבור עסק גדול כבר יקרה יותר, ונעה בטווח של 5,000-10,000 ₪. בניית אתר של חנות וירטואלית מתחילה בדרך כלל בעלות של כ-8,000 ₪, לעומת אתר וורדפרס בלבד ללא תוכן היכול להתחיל מעלויות של כמה אלפי שקלים.

אתר וורדפרס מורכב יטפס לעלות של כ-10,000 ₪, ואתר וורדפרס בהתאמה אישית אשר נטען במהירות גבוהה, יעלה עוד יותר, ויתחיל בעלות של 15,000 ₪. עבור פיתוחים ייחודיים, התאמות לשפות שונות, אפיון אישי, אינדקס ואתרי השוואות מחירים, יכולים להגיע לסכומים גבוהים הרבה יותר, ואף לעשרות אלפי שקלים.

מה העלות של אחזקת אתר?

כאשר אנחנו רוצים להעלות אתר לאוויר ישנם כמה עלויות שונות שצריך לקחת בחשבון והעלויות האלו נקראות עלויות אחזקה, וגם אותם יש לקחת בחשבון בשכלול של מחיר בניית אתר.

הדרך הראשון שיש לקחת בחשבון זה עלות הדומיין והטווחי מחירים של רכישת דומיין ישראלי הם באזור של 55-75 ₪ לשנה. למי שרוצה יש לכם כאן רשימת חברות דומיינים ישראליות.

עלות נוספת שיש לקחת בחשבון היא העלות של אחסון אתרים, בהנחה שתעשו זאת בחברה איכותית, אמינה ומהירה, תהיה על סך 40-90 ₪ בחודש. בנוסף, במידה ותצטרכו לעדכן את התוכן באתר או שתצטרכו סיוע בתיקון בעיות ובאגים באתר, שעת עבודה של בונה אתרים הינה כ-120 ₪.

הוצאות רצויות אך לא הכרחיות, כגון אבטחת האתר ותחזוקה שוטפת יעלו כ-400 ₪ בחודש. קידום אורגני ופרסום ממומן של האתר, תסתכם בכ-3,000-1,500 ש"ח בחודש.

כלומר, לסיכום, עלות החזקת אתר שנתית מתחילה בכ-550 ₪, ויכולה להגיע לכמה אלפי שקלים. עבור אתרים המתעדכנים באופן תדיר, נטענים מהר, עובדים טוב, ומקודמים בגוגל, העלות על אחזקתם יקרה הרבה יותר, לעומת אתר ממוצע.

ממה מורכבת העלות?

כאמור, העלות אישית ומשתנה בין עסק לעסק, בתלות בצרכים ובדרישות שלו. למשל, לכל סוג אתר ישנה עלות שונה, למשל בלוג יהיה זול יותר מאשר אתר המכיל חנות מקוונת. בנוסף, עבור עסק קטן אשר לא מצריך דפים רבים העלות תהיה נמוכה יותר, לעומת עסק ענק עם דפים רבים באתר. מעבר לכך, כל אתר צריך שרת אחסון, כלומר כתובת האתר.

דבר זה עולה כסף, ויש לרכוש אותו מחברת אחסון – ניתן לעשות זאת עצמאית, או בעזרת בונה האתרים. לטכנולוגיה העומדת בבסיס בניית האתר ישנה השפעה על עלותו. אתר הכתוב בשפת HTML או PHP יתומחר אחרת מאתר המופעל על ידי מערכת ניהול תוכן כמו WordPress (למרות שהיום כבר כמעט ולא בונים אתרים ב-HTML). מומלץ גם לצפות במאמר של מה חשוב לדעת לפני שבונים אתר בוורדפרס?.

בנוסף, כפי שציינו, ישנן עלויות שוטפות לאחזקת האתר, על בסיס חודשי ושנתי, ואלו משתנות בהתאם לצרכי הלקוח.

המחיר מושפע גם משדרוגים אופציונליים

בנוסף לטכנולוגיה, אחסון ותחזוקת האתר ישנם רכיבים נוספים אשר עשויים להיכלל בעלות בניית האתר. לדוגמא, הוספת גלריית תמונות, רשימת תפוצה, אבטחה, עיצוב והוספת דפים. לכל אלו הוצאות נלוות אשר יש לקחת בחשבון בתמחור בניית האתר. לכן, אתרים הדורשים השקעה בכלים נוספים, כתלות באיכות המועדפת עליכם, ידרשו עלות כללית גבוהה מן הממוצע.

אפשרות נוספת וקצת יוצר זולה - בניית אתר לבד בזול

לאלו מכם שלא רוצים להשקיע אלפי שקלים לבניית אתרים מתבנית מוכנה ועשרות אלפי שקלים עבור בניית אתר אצל בונה אתרים מומחה אז חשוב לדעת שקיימת אפשרות נוספת שאולי אתם לא מכירים והיא האפשרות של בניית אתר לבד.

היום באמצעות וורדפרס תוספים כמו אלמנטור ניתן לבנות אתר גם ללא הצורך בבונה אתרים. חשוב כמובן לציין שהרמה של האתר כנראה תהיה נמוכה יותר אבל זה יכול להיות פתרון זמני עד שהעסק יגדל ותוכלו להרוויח קצת כסף ולנסות לפנות אל בונה אתרים קצת יותר מקצועי.

היום יש מערכות קוד סגור כמו וויקס שיאפשרו לכם לבנות אתר גם ללא הצורך ברכישת אחסון אבל לטווח הרחוק זה לא רעיון טוב כי אם לא תהיו מרוצים מהם לא תוכלו לעזוב מבלי לבנות אתר האתר מחדש. המערכת המומלצת ביותר היא וורדפרס אבל כאן יש מעט עקומת למידה שמצריכה מכם להשקיע זמן בנושא.

סביר להניח גם שאתם תעשו טעויות שיפגעו באתר שלכם מעט ובמיוחד בקידום בגוגל ולכן כאשר אתם מתחילים בתהליך של לימוד בניית אתרים יכול להיות רעיון טוב לחפש קורס בניית אתרים שיאפשר לכם לחסוך את הטעויות שיעלו לכם ביוקר ועדיין לבנות אתר בעלויות נמוכות יותר מאשר מחיר של בונה אתרים מקצועי.

מחיר בניית אתר - סיכום

אם נסכם את זה המחיר של בניית אתר הינו סכום משתנה התלוי במגוון גורמים, אשר משתנים בין עסק לעסק.

בניית אתר איכותי ומהיר יכולה להגיע לסכומים גבוהים. עם זאת, האתר הוא הפנים של העסק, והתפשרות על איכות האתר, בסופו של דבר יכולה לפגוע בעסק עצמו. לכן, בהתאם לצרכים שלכם, שווה להשקיע באופן חד פעמי, כדי לקבל מוצר איכותי ומקצועי, הישרת אתכם כראוי.

לבעלי עסקים חדשים המתחילים בתקציבי פרסום מאוד נמוכים יש גם את האפשרות לנסות למצוא קורס בניית אתרים שיעזור לחסוך זמן לימוד בתהליך ויקטין גם את העלויות באופן משמעותי כאשר ההשוואה מתבצעת אל מול מחיר של בונה אתרים מקצועי.

דרך אגב מעבר לנושא של מחיר בניית אתר יש גם לקחת בחשבון את הנושא של מיתוג לעסק. בדרך כלל אתם תצטרכו גם עיצוב של לוגו, יצירת שפה גרפית, בחירת צבעים, יצירת כרטיס ביקור ועוד… וגם אלו אלמנטים שתצטרכו לקחת בחשבון במידה ואתם עסק מתחיל.

העיצוב של הלוגו במרבית המקרים לא יהיה כלול בתהליך של בניית אתר והוא מצריך סיוע ממעצב לוגו או ממעצב גרפי שעוסק בתחום של מיתוג.

כלי נגישות